SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

SEO OPTİMİZASYON REFERANSLARIMIZ

Seo Nedir?
Seo ingilizce olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’nun temel amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

Seo, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçin
Doğru anahtar kelimeleri seçmek, sitenizin içeriğine göre değişmekle birlikte ya çok kolaydır ya da son derece dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Genel olarak herkesin arayabileceği anahtar kelimelerden kısa vadede kaçınmanız gerekebilir zira bu anahtar kelimeler için iyi sıralara gelmek oldukça zordur, ancak imkansız değildir. Anahtar kelimelerinizi gerektiği kadar keskin sınırlarla belirlemeniz önerilir. Örneğin, İzmir’de faaliyet gösteren bir ayakkabı dükkanınız var ise hedeflemek isteyebileceğiniz anahtar kelimeler “ayakkabı izmir” ya da “izmir ayakkabıcı” olmalıdır. Genel olarak “ayakkabı” ya da “ayakkabıcı” anahtar kelimeleri için optimizasyon yapmanın size pek bir getirisi olmayacaktır. 

Anahtar kelimelerinizi araştırın. Hangilerinin çoğu İnternet kullanıcısı tarafından aranacağını bilin ve çalışmalarınıza o noktadan başlayın.
Seo; maksimum 5 anahtar kelime üzerinden yapılır ve ilk bir ay içerisinde listelemeye girer ve yükselmeye başlar. Seo anlaşması minimum 6 aylık kapsar ve kalıcı olur. Hizmet sona erdikten sonra listelenmeye devam eder. Ekte gönderdiğim referans resimlerdeki firmaların hizmet süresi altı ay önce sona erdi. Yani aktif olarak müşterimiz değiller. Hizmet sona erdikten sonra bile listelenmeye devam ediyorlar. Google reklamlarının pahalı bir sistem olduğunu hepimiz biliyoruz. Para verdikçe listelenirsiniz ve sürekli listelenmek için bütçeniz haftada en az 500 TL olmalıdır ki, bu çokpahalı sistemdir. SEO hizmetinde aylık sabit bir ücret ödeyerek hep web sitenizi güncel tutmuş olursunuz.

Seo hizmeti süresince web siteniz arama motorlarında listelenmek için sürekli güncel tutulur. Firmanız adına sosyal medya platformalrında sayfalarınız oluşturulur, birçok firma rehperine kayıt işlemleriniz yapılır ve yönetilir, Forum, portal, Check in servisleri gibi bir çok platformlarda tanıtım yapılarak sitenize ziyaretçiler çekilir. Bu tür hizmetler SEO anlaşması içeriğini kapsamaktadır. Mesela firmanıza kurumsal facebook ve twitter sayfası yaptırmak için en az 500 TL gibi bir fiyat alırsınız. check in Servislerine, Google earth ve google maps’ e ve navigasyon cihazlarına kaydınız yapılır. Bunlar için fiyat araştırması yapıldığında 500 ila 750 TL gibi fiyatlar sözkonusu oluyor. SEO hizmeti arama motorlarında listelenmenizin yanı sıra bu tür hizmetleri de kapsamaktadır. 

Читать электронный журнал Космополитен, Бурда и другие.
logo

BİZE ULAŞIN:

Tekstilkent G-1 Blok No:231
Atışalanı / Esenler / İstanbul

ÇAĞRI MERKEZİ:

Telefon: +90 212 693 93 63
Email: info@ajansacropolia.com

BİZİ TAKİP EDİN